Akademia Odpowiedzialnego Biznesu

Dni 9 – 11 marca 2007 roku to kulminacja kolejnej edycji Akademii Odpowiedzialnego Biznesu. Akademia to największe seminarium poświęcone CSR w Polsce, skierowane było do studentów uczelni wyższych z kraju oraz zagranicy. Zgromadziło ponad 100 uczestników i wielu ekspertów z instytucji społecznych i biznesu.

 

Wobec wyzwań jakie stawia obecnie sytuacja polityczna, gospodarcza i społeczna mówić o odpowiedzialnym biznesie nie jest łatwo. Brakuje w Polsce wciąż promocji dobrych przykładów, inspirowania pozytywnymi osobistościami przedsiębiorczości także tej małej i średniej. Niestety programy uczelni wyższych nadal nie umożliwiają dotarcia do serca odpowiedzialnego biznesu – do samych właścicieli i menedżerów firm oraz partnerów z biznesem współpracujących.

Akademia Odpowiedzialnego Biznesu wprawdzie nie zastąpi całkowicie tej luki, niemniej jest miejscem, w którym łączymy studentów – przyszłych pracowników i pracodawców, społeczników i animatorów lokalnych z biznesem. Młodzi i energiczni ludzie posiadają ogromną wiedzę teoretyczną i mają dobre pomysły. Brakuje im za to wiedzy praktycznej, dobrych przykładów oraz konkretnych narzędzi, aby móc swoje pomysły na działania biznesowe przekształcić w prężnie działające i przynoszące zyski przedsiębiorstwa, które jednocześnie nie zapomną o swojej roli w społeczeństwie.

Dobrymi praktykami podczas trzech dni spotkania dzielili się min: PricewaterhouseCoopers, Telekomunikacja Polska, Danone, GlaxoSmithKline, Nestle, P&G, Delloite, Manko, UNDP i Global Compact oraz Fundacja Citibanku im. Leopolda Kronenberga.

Akademia organizowana była przez Ligię Odpowiedzialnego Biznesu oraz AIESEC przy współpracy merytorycznej „Jesteśmy Aktywni”.


« powrót