Warto bliżej poznać Polskę - pierwszy krok do integracji obywateli państw trzecich

W okresie od sierpnia do grudnia 2009 r., Fundacja Jesteśmy Aktywni zrealizowała projekt pt. "Warto bliżej poznać Polskę - pierwszy krok do integracji obywateli państw trzecich", którego celem było usprawnienie komunikacji i wzbudzenie pozytywnych wrażeń z pierwszych kontaktów obcokrajowców z naszym krajem oraz przyczynienie się do lepszej ich integracji z naszym społeczeństwem.

W ramach projektu Fundacja opracowała i wydrukowała publikację, która stanowi kompendium wiedzy na temat naszego kraju i społeczeństwa. Publikacja została wydana w kilku językach po to, aby przełamać barierę lingwistyczną w pozyskiwaniu niezbędnych informacji.

Fundacja przeprowadziła kampanię promocyjno-informacyjną, która z jednej strony ułatwiła imigrantom dostęp do fachowej wiedzy m.in. za pośrednictwem strony internetowej i publikacji, z drugiej zaś strony zachęciła instytucje pośredniczące do zaangażowania się w dystrybucję wydrukowanego opracowania.

Projekt „Warto bliżej poznać Polskę – pierwszy krok do integracji obywateli państw trzecich” uzyskał dofinansowanie ze środków udostępnionych w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.

Zapraszamy osoby fizyczne i instytucje zajmujące się problematyką integracji obywateli państw trzecich do kontaktu z biurem Fundacji i wspónej dystrybucji materiałów promocyjno-informacyjnych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej projektu www.dlacudzoziemcow.pl

 

 

 

 


« powrót